In de eerste week na de zomervakantie vragen bijna 140 leerlingen van 18 basisscholen namens alle 10.000 Hoornse klasgenootjes de automobilisten en motorrijders om weer extra goed op te letten bij het rijden door de wijk en in de nabijheid van de scholen.
De scholieren hebben die eerste week meestal nog “de vakantie in hun hoofd” en daarom wordt de chauffeurs in een pamflet gevraagd rekening te houden met hun snelheid, voldoende afstand te nemen bij het passeren van fietsers, tijdig bij zebra’s te stoppen, bij rechts afslaan te letten op rechtdoorgaande fietsers en voetgangers, duidelijk aan te geven wat ze gaan doen en niet bij school op de stoep te parkeren.
Bij de bliksemactie “De scholen zijn weer begonnen”, die ongeveer een kwartier duurt, geven de leerlingen de door de agent staande gehouden bestuurder een pamflet met deze aanbevelingen, terwijl medeleerlingen een minispandoek van de actie in de berm vasthouden.
Voor het oponthoud ontvangen de bestuurders een speciaal rolletje pepermunt van VVN Hoorn.
Maandag 5 september starten de Mariaschool, De Hoeksteen, De Duiventil en De Rank de actie.
Dinsdag 6 september volgen De Zonnewijzer, De Flierefluiter en de Montessori in het centrum.
Woensdag 7 september nemen Dynamis, Roald Dahl, De Wingerd en KlimOp het stokje over.
Donderdag 8 september zijn Het Ooievaarsnest, De Bussel en de Montessori in de Kersenboogerd aan de beurt.
En vrijdag 9 september sluiten De Ichthus, Socrates, De Klipper en De Pontonnier de actie af en de dan hopen de VerkeersOuders van de KOOS-groep Verkeersveiligheid, de politie, VVN Hoorn, maar bovenal alle leerlingen, dat de verkeerssituatie op weg naar school en om de school weer een stukje veiliger zal zijn.