Kenya Classic
Van 22-29 oktober zullen Anita Nooij en Nathalie Stoop, 2 jonge verpleegkundigen, deelnemen aan de Kenya Classic. In 6 dagen tijd zullen zij 350km fietsen door Zuidelijk Kenia. Wat de Kenya Classic zo bijzonder maakt is dat elke deelnemer 5000euro aan sponsorgeld meebrengt, wat gaat naar AMREF flying doctors. AMREF werkt in Afrika aan een betere gezondheid voor meest kwetsbare groepen. Tijdens de Kenya Classic zullen verschillende projecten van AMREF bezocht worden, zo kunnen de deelnemers zelf een kijkje achter de schermen nemen en zien waar hun sponsorgeld naartoe gaat.
AMREF flying doctors
AMREF flying doctors is een onafhankelijke organisatie die zich inzet voor een betere gezondheid in Afrika. AMREF wil dat een goede gezondheid voor alle Afrikanen toegankelijk wordt. Een goede gezondheid is een mensenrecht. En met een goede gezondheid heb je meer kans om uit de vicieuze cirkel van armoede te ontsnappen. Vanuit die overtuiging werkt AMREF flying doctors.
In te veel Afrikaanse landen is medische zorg nog een luxe. Voor grote groepen van de bevolking is medische zorg niet eens toegankelijk. Zo krijgen ziektes en aandoeningen die in principe goed te behandelen of te voorkomen zijn vaak een fatale afloop. AMREF vindt dat onacceptabel en zet zich in om die situatie te verbeteren. Belangrijke onderdelen van het AMREF-wek zijn: voorlichting, preventie, opleidingen, trainingen en onderzoek. Een heel bekend onderdeel van AMREF is Outreach: met kleine vliegtuigen worden specialisten naar afgelegen plaatsen vervoerd om daar te opereren en tegelijkertijd het lokale zorgpersoneel op te leiden.
Motivatie
“Voor ons is toegang tot medische zorg, schoon drinkwater en sanitaire voorzieningen vanzelfsprekend. In Afrika bestaat er veel armoede en juist voor die doelgroepen is de toegang tot medische zorg niet mogelijk, maar wel erg belangrijk. Want wie gezond is, kan beter in zijn levensonderhoud voorzien, en ontsnappen aan de armoede.
Wij gaan de uitdaging aan om het bedrag van 5000euro p.p. voor oktober bij elkaar te brengen, zodat wij ook een steentje bijdragen aan een betere gezondheidszorg in Afrika. Daarnaast is het erg bijzonder dat wij als deelnemer van heel dichtbij contact krijgen met de bevolking en kunnen ervaren wat de projecten van AMREF voor de Afrikanen zelf betekend.
De Kenya Classic zal ook een fysieke uitdaging worden. De wegen bestaan vooral uit rode zandaarde en de tempratuur in oktober kan aardig oplopen. Aangezien wij beide geen mountainbike ervaring hebben, is een goede voorbereiding geen overbodige luxe. Wij zijn dan al geruime tijd fanatiek aan het trainen, zodat wij tijdens de Kenya Classic niet alleen hoeven af te zien maar ook kunnen genieten van de Keniaanse cultuur en natuur!”
Steun Anita en Nathalie
Wilt u meer informatie betreffende de Kenya Classic? Kijk dan op www.kenyaclassic.nl , via team Jambo Kenia komt u op de persoonlijke pagina van deze deelnemers. Hier kunt een bijdrage doneren voor het goede doel.
U kunt Anita en Nathalie ook volgen via www.jambokenia.eu .