Na de kermis, van 16 t/ m 28 augustus, is er in de Boterhal een bijzondere manifestatie met als titel De Explosie’.
De Bovenzaal is gereserveerd voor Ronald de Ceuster . Hij maakt bijzondere tekeningen.
De Ceuster herhaalt wat reeds bestaat en geeft het opvallende betekenis door het te benadrukken. Dit levert vloer- of wandinstallaties op. In de zaal kiest hij bijzondere plekken, bijvoorbeeld beschadigingen , de voegen van bouwstenen of de omtrek van een voorwerp. Deze worden betekend met het bijzondere materiaal: Purschuim. Als het droog is wordt het als een sculptuur in de ruimte geplaatst. Zijn werk is altijd eenmalig. Dé gelegenheid om een kijkje te nemen op de eerste etage van de Boterhal.
In de benedenzaal TêTE à TêTe - georganiseerd door Peter de Rijcke en Thea van Lier.
Portret schilderen en tekenen naar model. De benedenzaal van de Boterhal verandert in een inloopatelier. Zelden gebeurt het dat beeldende kunst zo’n directe band kan krijgen met het publiek. Het wordt een vrijplaats voor liefhebbers. Vanaf dinsdag 16 augustus om 14.00 uur gaat deze ‘explosie’ van start met een bijzonder model. Een aantal modellen komt uit de kunst en cultuursector waaronder de voorzitter van de Boterhal, Egbert Ottens. Zondag 21, komt er een groepje met instrumenten poseren.
Nieuwsgierig geworden? Kom kijken. Schilder of teken mee. Modelzitten kan ook. Ervaar hoe het is om geportretteerd te worden. Zelf een model meenemen kan ook.
De tekeningen en schilderijen zijn te koop.
De Boterhal is de Kunstenaarsvereniging van Hoorn & Omstreken en gevestigd aan het Kerkplein 39 in Hoorn.
De openingstijden zijn van 14.00 tot 17.00 uur. maandag gesloten.
info.: www.boterhal.com en www.ronalddeceuster.nl