Politie treedt op tegen illegaal vuurwerk en vuurwerkoverlast

In Noord-Holland Noord zijn de laatste tijd al regelmatig harde knallen van vuur-werk te horen. Dit levert overlast en ergernis op voor mens en dier maar kan ook gevaarlijk zijn. Er worden her en der ook vernielingen gepleegd met behulp van explosief materiaal. Het voortijdig afsteken van vuurwerk en het in bezit hebben ervan wordt door de politie aangepakt. Meld het ons als u overlast heeft en wacht zelf met het afsteken tot oudejaarsdag.

Ieder gebied vereist een eigen aanpak. In sommige gebieden verloopt de periode naar de jaarwisseling relatief rustig, terwijl het in andere wijken onrustig is en er zelfs zeer onveilige situaties ontstaan. Tijdens de jaarwisseling zet de politie extra mensen in, maar ook in de weken ervoor zijn politiemensen alert op illegaal vuurwerk of het afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijden.

Vingers kwijt
Alle waarschuwingen ten spijt gaat het met vuurwerk geregeld mis. Onlangs nog ver-loor een man in Anna Paulowna vijf vingers doordat een groot soort rotje, een zogeheten Cobra Zes, plots afging. Het zware vuurwerk was illegaal gekocht.

Vernielingen
Vuurwerk wordt niet alleen voor de sier gebruikt, weet ook Dirk Haasnoot, wijkagent voor Heiloo. ‘Uit de wijk Ypestein krijgen we geregeld meldingen dat er zwaar vuurwerk wordt afgestoken. Vaak gebeurt dat door jongeren. Onlangs is er nog een geldautomaat zwaar beschadigd op de Rosendaal door vuurwerk. Afvalbakken zijn ook vaak een doelwit’.

Bel met tips
De politie heeft voor grotere onderzoeken een speciaal vuurwerkteam. Zij boeken de laatste weken regelmatig successen maar kunnen dat niet alleen. Mocht u getuige zijn van het voortijdig afsteken van vuurwerk, meld dit dan bij de politie  via 0900-8844. Tips over de handel in illegaal vuurwerk kunt u ook doorgeven via Meld Misdaad Ano-niem, via 0800-7000.


 
Regionieuws
 
 

Archief regionieuws

 
©2005-2011 Copyright Weekblad Zondag. Alle rechten voorbehouden. Uitgeverij Notabene  Links  Sitemap